Сьогодні, 22 січня, в день проголошення в 1919 році акту Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки, відзначається День Соборності України.
Офіційно свято було встановлено в 1999 році указом Леоніда Кучми. 22 січня також є датою інших пам'ятних подій української історії. У 1918 році в цей день була оголошена незалежність Української Народної Республіки. А роком пізніше в цей же день відбулося об'єднання УНР і ЗУНР. У 1990 це свято відзначили акцією "живий ланцюг" - мільйони людей від Києва до Львова взялися за руки, відзначаючи День Соборності.
Обійми – це доступна інвестиція в здоров'я / Unsplash
У четвер, 21 січня у світі відзначають міжнародний День обіймів. Ми обіймаємося, коли щасливі і коли сумні, в гарному настрої, або щоб втішити. Але обійми — це не лише приємний вияв емоцій та почуттів, обійми – це користь для здоров'я.
Обійми знижують нервозність
Вченими доведено, що обійми стимулюють центральну нервову систему, знижуючи тривожність і знімаючи напругу. А ще є універсальним сигналом підтримки. Коли ми самі або люди поруч відчувають стрес, переживання, біль – саме обійми можуть покращити стан.
Допоможуть побороти страх
Дослідження свідчать, що обійми допомагають впоратися зі страхом. Обійми допомагають заспокоїтися і позбавитися від екзистенціальних страхів. Тож, обійми викликають відчуття довіри та безпеки. Вони допомагають поводитись більш впевнено та відкрито.
Іноді саме обійми можуть додати сил / Фото Unsplash
Виробляють "гормон любові"
Обійми збільшують вироблення окситоцину, який вважають "гормоном любові". Це, своєю чергою, позитивно позначається на загальному стані здоров'я і психоемоційному стані людини. Саме окситоцин допомагає позбутись відчуття самотності та гніву.
Нейтралізують дію кортизолу
Навіть короткочасні обійми допомагають в боротьбі зі стресом. Під час обіймів в організмі виробляються гормони дофамін і серотонін, які нейтралізують "гормон стресу" — кортизол.
Розслаблюють м'язи
Коли ми обіймаємося, у наших м'язах зменшується напруга. Обійми навіть можуть зменшити біль. Та загалом – хто був би проти розслаблення? Це свого роду медитація – під час обіймів ми насолоджуємось моментом.
Обійми потрібні кожному / Фото Unsplash
Обійми покращують самооцінку
Коли вас обіймають, ви знаєте, що вас цінують і люблять. Тактильні відчуття та відчуття значущості пов'язані, адже це заклалось у нашій свідомості ще в дитинстві, коли саме дотики були одними з найважливіших засобів спілкування з навколишнім світом.
Обійми — це інвестиція у стосунки
Саме обійми допоможуть закріпити довіру між людьми, спонукають до емпатії та розуміння. Обіймайтесь, робіть це кожного разу, коли є нагода, адже обійми дарують радість та відчуття турботи та любові!
середа, 13 січня 2021 р.
Вітаю зі святом!
В цей Старий Новий рік
Побажаю знову:
Нехай він щастя принесе,
Будуть всі здорові.
Нехай збуваються мрії
І Ваші бажання,
Щоб життя з усіх сторін
Ставала красивішою!...
У нашому закладі проходить он-лайн конкурс на кращу щедрівку або засіванку. Учні 9 класу беруть участь у конкурсі. Переглянути колядки та щедрівки ви можете у розділі
Святкова подія під назвою "Міжнародний день "дякую" в 2021 році відзначається 11 січня. Це торжество не є офіційним вихідним днем.
"Апостроф" нагадує історію і традиції Міжнародного дня "дякую".
Свято було створено за допомогою представників миротворчих спільнот. Психологи вірять, що якщо часто говорити "дякую", можна виробити хорошу звичку робити добрі вчинки. Це слово не тільки наповнює людину енергією, а й може втілити в реальність найбажаніші мрії. Також слово "дякую" покращує самопочуття. Відомо, що такі слова, як "дякую", іноді запросто можуть зняти депресивний стан і переконати людину в тому, що хороші вчинки - це те, чим потрібно займатися щодня.
Перші згадки про жесті подяки відносяться до 1586 році. Це слово згадують у французькій мові. У XVI столітті в праслов’янській мові з'явився російський аналог словосполучення: преподобний Авакум, замість загальноприйнятого "дякую", вирішив використання побажання "спаси Бог". Це слово довгий час асоціювали з комбінацією "спаси, Бай". Бай є язичницьким богом.
За словами психологів, слова подяки, наприклад, спасибі, можуть зігріти людину своєю теплотою, і є доречними практично в будь-якому випадку. Слово "спасибі", яке стали використовувати кілька століть назад, стало одним з найбільш значущих для всіх людей. На кожній мові воно звучить по-різному, але це не скасовує того факту, що в будь-якій країні саме слово може розтопити лід у серці людини.
Святкову подію було створено з метою порадувати всіх людей. В цей день всі говорять один одному "дякую" і звертаються до людей з теплотою в серці. Багато людей також роблять добрі вчинки, наприклад, притримують двері літнім, поступаються місцем у громадському транспорті, і багато іншого.
На території Сполучених Штатів це свято відоме як Thank You Day.