вівторок, 28 лютого 2023 р.

Бесіда: ШКІДЛИВЕ КУРІННЯ та ВЕЙПІНГ!!!

 Бесіда: ШКІДЛИВЕ КУРІННЯ та ВЕЙПІНГ!!!








Що таке ПВК Редан

Що таке ПВК Редан



В Україні 26 лютого у різних містах сталися заворушення з учасниками ПВК Редан. Відео з’явились у Тік Ток. На них видно, як група підлітків кудись тікає, однак обставини залишаються незрозумілими.

Хто такі “редани”

ПВК Редан – це не військова компанія, а неформали, прихильники аніме. Вони виступають проти футбольних фанатів, мігрантів і вихідців із Кавказу. Молоді люди вдягаються у футболки із зображенням павуків і цифри 4, що є відсилання до аніме Hunter x Hunter.

Очолює цей рух хлопець, на ім'я Алі – це гравець у Dota 2 і Counter-Strike. Відомо про нього досить мало.

ПВК Редан в Україні

Рух уже дістався України, сутички фіксували у декількох містах нашої країни. Учасників субкультури вже помітили у Харкові, Києві, на Закарпатті, в Івано-Франківську, Львові, Дніпрі та Полтаві.

Факти ICTV поспілкувалися з речниками поліції та прокуратури Харкова, Києва, Дніпра та Закарпаття. Вони підтверджують появу неформалів.

Київ

У столичному районі, на Печерську, поліцейські попередили конфлікт між молоддю. Учасників доставили до відділу поліції для встановлення осіб та з‘ясування обставин.

Харків

Речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко підтвердив бійку у місті між представниками ПВК Редан і противниками аніме. За його словами, конфлікт стався біля ТРЦ Нікольський та на Площі Конституції. Всього на місці перебувало 200 людей, із них лише близько 30 – повнолітні.

Він зазначив, що конфлікт цих соціальних груп у Харкові стався вперше. Крім того, за словами речника, ця субкультура досить нова, їй усього лише кілька років.

28 лютого начальник слідчого управління поліції Харківщини Сергій Болвінов повідомив, що всього встановили 245 осіб, з яких тільки 30 повнолітні. З неповнолітніх було 149 хлопців та 66 дівчат.

Всі учасники були доставлені до відділів поліції для встановлення особи та деталей — слідчими перевіряється інформація щодо організаторів цих зібрань.

Поліція знайшла внутрішні чати в Telegram, через які підлітки збирались та координувались. Встановили особу кожного.

Сьогодні зранку проводили три обшуки у можливих організаторів масових заворушень — один з них неповнолітній.

Закарпаття

В Ужгороді, у Мукачеві Закарпатської області також були помічені групи підлітків до 10 людей.

Вона додала, що ситуація постійно відстежується, поліція стежить  за створеними “реданами” Телеграм-каналами, залучається кіберполіція. Зараз правоохоронцям вдається контролювати ситуацію та попереджати конфлікти.

Поради батькам

Поліцейські вкотре закликають батьків спілкуватися із дітьми, звертати увагу на їхню поведінку, коло спілкування і способи проведення дозвілля.

неділя, 26 лютого 2023 р.

Крим — це Україна. 26 лютого - День кримського спротиву російській окупації

Крим — це Україна.  26 лютого - День кримського спротиву російській окупації



9 років тому росія розпочала найбільшу з часів Другої світової війни військову агресію в Європі. Грубо порушуючи територіальну цілісність та суверенітет України, російські війська окупували Крим – це було першою частиною російсько-української війни.

20 лютого 2014 року розпочалось активне переміщенням російських військових підрозділів у Криму та в районі Керченської протоки. Ця дата зафіксована на відомчій медалі Міністерства оборони росії «За повернення Криму».

24 лютого 2014 року кораблі військово-морського флоту росії, які охороняли морську акваторію в районі проведення Сочинської олімпіади, прийняли на борт у Новоросійську «зелених чоловічків» разом із бойовою технікою та взяли курс на Севастополь.

Російські військові заходили в Крим без розпізнавальних знаків, із місцевих жителів створювали та озброювали іррегулярні формування найманців, їх використовували разом із підрозділами збройних сил рф, дислокованими в Криму.

26 лютого на заклик Меджлісу кримськотатарського народу до Верховної Ради Криму вийшли тисячі кримських татар, українських активістів та представників інших національностей, щоб чинити спротив російській окупації та підтримати територіальну цілісність України. Мітинг зібрав від 5 до 10 тисяч учасників. Внаслідок тисняви та сутичок загинули двоє мітингувальників, 79 осіб дістали поранень різного ступеня тяжкості.

Мітинг проходив під кримськотатарським прапором. Золота тамга на блакитному стязі – синонім чистоти та свободи, чесності й вірності, бездоганності та сили – для всього світу стала символом нескореності та мужності народу, символом боротьби за свої права, боротьби за повернення Криму під контроль України, символом опору загарбникам, символом духу свободи, закладеного багатьма поколіннями.

Вже наступного дня, 27 лютого, о 5-й ранку будівлі Верховної Ради та уряду Автономної Республіки Крим були захоплені російськими спецпризначенцями.

28 лютого Верховна Рада Криму під «наглядом» російських спецслужб та військових проголосувала за проведення референдуму про статус Криму. Того ж дня підрозділи збройних сил рф розпочали блокування українських військових частин та об’єктів на півострові, захопили аеропорти Бельбек і Сімферополь, сухопутні в’їзди до Криму з боку Херсонщини.

16 березня 2014 року відбувся псевдореферендум про статус Криму. Цей захід, зрежисований росією, бойкотували кримські татари та інші проукраїнськи налаштовані жителі півострова.

25 березня захоплено останню військову частину, що тримала український прапор у Криму – морський тральник «Черкаси» Військово-морських сил України. Відтоді Автономна Республіка Крим і місто Севастополь окуповані збройними силами росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії росії, яка заперечує окупацію півострова і називає її «відновленням історичної справедливості». Протягом цих років країна-агресор продовжує цей шлях загарбництва та викривлення історії, захоплення територій України та знищення наших міст.

Увесь цей час кримський спротив триває. Крим чекає на повернення в Україну.

У 2020 році, у річницю проведення мітингу 26 лютого, Указом Президента України № 58/2020 була встановлена пам’ятна дата - День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Крим – це Батьківщина українців і кримськотатарського народу, які по праву є господарями своєї землі.

пʼятниця, 24 лютого 2023 р.

Вплив тютюну та паління на організм людини

 

    Вплив тютюну та паління на організм людини

           Тютюн – це однорічна рослина з родини пасльонових, висушені листки якої після спеціальної обробки подрібнюють і використовують для куріння. До складу листків тютюну входять такі речовини, як нікотин, білки, вуглеводи, органічні кислоти, смоли й ефірні олії. Основна особливість тютюну, завдяки якій він відрізняється від інших рослин родини пасльонових, — вміст нікотину.

           Нікотин – одна з найсильніших рослинних отрут, основна складова частина тютюнового диму. У чистому вигляді це безбарвна оліїста рідина неприємного запаху, гірка на смак. Вона добре розчиняється у воді, спирті, ефірі й легко проникає крізь слизові оболонки порожнини рота, носа, бронхів, шлунку.

          Смертельна доза нікотину для людини – 50-70 мг (1 мг на кілограм маси тіла). Відомо, що кількість нікотину, який надходить із тютюнового диму в організм, становить приблизно 1/25 вмісту його в тютюні. Людина отримує смертельну дозу нікотину, викурюючи 20-25 цигарок на день.

          Отруйність нікотину відчув кожний, хто взяв у рот першу в житті цигарку. Ніхто не може докурити першої сигарети до кінця. Цьому заважають запаморочення й нудота, а часом і неприємні відчуття: інтенсивне слиновиділення, шум у голові, головний біль, серцебиття, загальна слабкість, тремтіння рук, блювання, діарея. Поступово організм пристосовується до нікотину, і паління не викликає таких неприємних відчуттів. Хоча отруєння організму триває, але довго воно ніяк не виявляється.

         Тютюновий дим, який вдихає курець, насамперед потрапляє у верхні дихальні шляхи, а потім – у трахею та легені. Під впливом тютюнового диму відбувається хронічне подразнення слизової оболонки глотки та гортані, розвивається запалення голосових зв’язок, вони потовщуються, грубішають. Це призводить до зміни тембру голосу (грубий голос курця), що особливо помітно у молодих жінок. Внаслідок подразнення тютюновим димом слизової оболонки бронхів і трахеї розвивається їх хронічне запалення (бронхіт і трахеїт). Тому курці частіше хворіють на запалення легень, туберкульоз, захворювання мають тяжкий перебіг. Учені встановили, що куріння є одним з основних чинників, які призводять до розвитку раку легень, глотки та гортані. Захворюваність на рак легень серед курців у 30 разів більша, ніж серед тих, хто не палить. Також відомо, що куріння збільшує ризик захворіти на злоякісні новоутворення інших органів: язика, гортані, стравоходу, шлунку, сечового міхура.

Паління виключно шкідливо впливає на стан серцево-судинної системи. Особливо чутливі до нікотину судини серця. У результаті звуження судин після кожної викуреної цигарки може виникнути порушення кровопостачання міокарда — ішемічна хвороба серця та її важкі ускладнення.

Під час паління тютюновий дим безпосередньо діє на слизову оболонку рота й може стати причиною її запалення та раку. Аміак, що входить до складу тютюнового диму, спричиняє запалення ясен. Наявність у курців запальних процесів порожнини рота і каріозних зубів зумовлює неприємний запах з рота. Нікотин, який ковтає курець разом зі слиною, подразнює слизову оболонку шлунково-кишкового тракту, провокує її запалення. Паління негативно впливає також на функцію печінки. Посилене паління впливає і на вітамінний обмін, у результаті чого кількість деяких вітамінів в організмі суттєво зменшується, особливо вітаміну С. Дефіцит вітаміну С розвивається також і в пасивних курців. Курці в 13 разів частіше хворіють на стенокардію (захворювання серця) і в 10 разів частіше – на виразкову хворобу шлунка. Як правило, курець живе на 6-8 років менше, ніж його ровесник, що не курить.

Шкідливий вплив тютюну на здоров’я людей величезний. По-перше, більшість курців не знає нічого або знає дуже мало про небезпеку отруєння тютюном і його наслідки. По-друге, у перші роки паління курець, як правило, не помічає шкоди для свого здоров’я. Отруєння розвивається приховано й непомітно. По-третє, тютюнова залежність. Через кілька років, коли розвиваються хвороби, більшість курців намагаються кинути палити, але не можуть. Легкі цигарки — омана для курців. Закордонні організації з охорони здоров’я закликають заборонити терміни «легкі» або «м’які»стосовно до цигарок. Оскільки ці терміни вводять в оману курців, притупляють їхню пильність і не дають шансу відмовитися від паління.

Міжнародна протиракова спілка рекомендує правила, дотримуючись яких, кожен з тих, хто палить, зможе самостійно відвикнути від куріння.

1. Намагайтеся викурювати якомога менше цигарок, ведіть підрахунок викурених за день цигарок, прагніть до того, щоб сьогодні викурити менше, ніж учора.

2. Затягуйтеся якомога рідше і не глибоко.

3. Не куріть на голодний шлунок.

4. Між затяжками не залишайте цигарку в роті.

5. Не докурюйте цигарку до кінця, оскільки в недопалку найбільше канцерогенів.

6. Не паліть на ходу – інтенсивне дихання та канцерогени потрапляють глибоко в легені.

7. Якомога довше не паліть після фізичного перевантаження.

8. Віддавайте перевагу цигаркам з фільтром.

9. Час від часу влаштовуйте перерви в палінні.

10. Не паліть, коли не хочеться. Отже, краще не починати.

Цигарка – ворог, зброя проти неї – ваша воля. 

  Ризики для організму людини, пов’язані з палінням.

Одними із пріоритетних напрямків діяльності закладів освіти повинна бути робота з пропаганди здорового способу життя, профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі. Необхідно інформувати молодь про можливий ризик, пов'язаний з палінням, особисто для нього та його близьких. Виділяють:

· найближчі наслідки: задишка, загострення бронхіальної астми, шкода під час вагітності, безплідність, тахікардія, підвищення артеріального тиску;

· віддалені наслідки: інфаркт міокарда, мозковий інсульт, рак легенів та інших органів, хронічні обструктивні захворювання легень (хронічний бронхіт та емфізема), стійка втрата працездатності і необхідність сторонньої допомоги;

· ризик для присутніх: підвищення ризику розвитку раку легень і серцевосудинних захворювань у дружини/чоловіка; підвищення ризику розвитку дітей з недостатньою вагою; синдром раптової дитячої смерті, респіраторні інфекції, хвороби середнього вуха в сім'ях, де палить один із батьків.

Необхідно підкреслити, що вживання сигарет з низьким вмістом нікотину або використання інших форм тютюну (сигари, трубки) не усуває ці ризики.

Тютюнозалежність - хронічне захворювання, що потребує лікування. Досвід багатьох країн, які досягли значних успіхів у зниженні захворюваності і смертності від хронічних неінфекційних захворювань, довів, що саме зменшення поширеності паління вірогідно позитивно впливає на показники здоров'я. Викладачі найчастіше контактують з молоддю, яка палить, тому без їх активної участі у профілактиці паління неможливо досягти поставленого ВОО3 для всіх країн завдання: збільшити кількість осіб, що не палять.

Припинення паління - тривалий і складний процес. Підхід до кожної людини повинен бути індивідуальним і залежати від того, на якій стадії відмови перебуває курець. При формуванні мотивації відмови від паління необхідно враховувати вік і причини паління пацієнта (табл. 1).

Основні причини паління і мотивація відмови

в залежності від віку курця

Вік, роки

Причини паління

Мотивація відмови

 

 

 

13-19

· виглядати дорослим;

· вплив однолітків, що палять;

· оточення, реклама;

· паління членів сім’ї.

· звернути увагу на безпосередні негативні ефекти: дорого, знижує показники в спорті і фізичній культурі, неприємний запах із рота; · показати зв’язок між палінням і гострими захворюваннями (алергія, синусит, бронхіт)

 

Отруйність нікотину відчув кожний, хто взяв у рот першу в житті сигарету. Ніхто не може докурити першої сигарети до кінця. Цьому заважають запаморочення й нудота, а часом і ще неприємніші відчуття, такі як інтенсивне слиновиділення, шум у голові, головний біль, серцебиття, загальна слабкість, трестіння рук, блювання, пронос. У тяжких випадках людина непритомніє. Поступово організм пристосовується до нікотину і куріння не викликає таких неприємних відчуттів. Хоча отруєння організму триває, але довго воно ніяк не виявляється. Нині ми не можемо говорити про куріння підлітків як про невинні пустощі. Куріння — соціальне лихо. Через нерозуміння, сліпе наслідування моди, дорослих, ровесників підліток починає курити — спочатку робить одну затяжку, викурює одну сигарету, а потім тягнеться до лиховісної пачки знову і знову. І так куріння стає звичкою. А почати куріння набагато легше, ніж покинути. Отож, краще не починати.



















четвер, 23 лютого 2023 р.

24 лютого - РІК НЕЗЛАМНОСТІ!

24 лютого - РІК НЕЗЛАМНОСТІ!



24 лютого виповнюється 365 днів від початку злочинного повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну. Цей напад став кульмінацією загарбницької війни, яку Москва розпочала проти України 9 років тому з окупації Криму у 2014 році. 24 лютого змінило мирне життя кожного з нас. Тисячі мам з дітьми дізналися, що таке «рятуватися від війни» і наскільки важко вмістити ціле життя в одну валізу. Тисячі найкращих українців стали на захист нашої держави і боронять її у цю мить. Тисячі, з перших днів вторгнення, стали волонтерами і одночасно — надійним тилом для наших військових. Наші лікарі оперують під обстрілами, вчителі читають лекції з окопів та бомбосховищ, рятувальники першими долають наслідки ракетних атак, енергетики, попри все, несуть світло у наші домівки. А ще комунальники, пекарі, продавчині та водії... Це — МИ, Українці, які 24 лютого об’єдналися і показали світові, що таке потужна та смілива нація! Наші Збройні Сили України, захисники та захисниці — це більше, ніж Герої! Найхоробріші, найсміливіші, найвідданіші своїй країні і своєму народові воїни. Україна сьогодні об’єднує увесь цивілізований світ. Ми дізналися, що таке справжні брати, друзі та союзники. Знаємо, що таке підтримка та допомога. Такого об’єднання навколо боротьби проти абсолютного зла, за правду, справедливість та людські цінності світ не знав майже 80 років. Саме тому цей союз приречений на Перемогу! Кольори українського стягу знає увесь світ. Синьо-жовтий ховають від окупантів та першим дістають на деокупованих територіях. І ми обов’язково звільнимо всю територію України, кожне місто і кожний населений пункт, і піднімемо там наш символ свободи! І це буде найважливіше свято в історії нашої країни – День Премоги! Слава Україні! Героям Слава!








понеділок, 20 лютого 2023 р.

ДЕНЬ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

ДЕНЬ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

 20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року “Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні”. Цього дня вшановуємо пам’ять про тих громадян, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави. Більшість із них віддали своє життя під час подій Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), інші загинули пізніше – у березні та квітні 2014 року, захищаючи ідеали демократії, обстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України.











неділя, 19 лютого 2023 р.

19 лютого – День Державного Герба України


19 лютого – День Державного Герба України

Сьогодні відзначається День Державного Герба України. Саме 19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила своєю Постановою Державний Герб незалежної України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті – національний символ українців часів визвольних змагань XX століття, який  має статус малого герба та є головним елементом майбутнього великого герба.

Тризуб має тисячолітню історію, починаючи з князівського роду Рюриковичів. Цікавим фактом є те, що з часів Української Народної Республіки Тризуб був затверджений Державним Гербом України, що підкреслює спадкоємність із попередніми періодами української історії. 

Малий Державний герб – один із державних символів України нарівні з Конституцією, прапором і гімном. Зображення герба розміщується на печатках органів державної влади і державного управління, грошових знаках та знаках поштової оплати, службових посвідченнях, штампах, бланках державних установ.

Вже багато століть герб єднає українців та надає сил. Український тризуб уособлює для нас зв’язок поколінь, прагнення українського народу до власної державності, соборності та незалежності. І сьогодні він на наших знаменах і зброї – як символ незламності і звитяжної боротьби проти окупанта!

середа, 15 лютого 2023 р.

З ДНЕМ ЄДНАННЯ!

З ДНЕМ ЄДНАННЯ!

 Вітаємо з Днем Соборності, з днем єднання українських земель. Всім нескінченного щастя, міцного здоров'я, добробуту. Нехай життя в нашій чудовій країні буде для кожного в достатку, радості, спокою. Нехай завжди над нашими землями світить сонце, і всім нам тут буде світло, тепло і затишно!

Ідея Дня єднання виникла на початку лютого 2022 року, коли з'явилася інформація про те, що саме 16 лютого Росія може здійснити повномасштабне вторгнення в Україну.

Зовнішні та внутрішні виклики, що постали сьогодні перед Україною, вимагають від кожного громадянина відповідальності, впевненості та конкретних дій.

Відповідно, 14 лютого 2022 року, з метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз, Президент України Володимир Зеленський видав Указ, згідно з яким 16 лютого 2022 року визначене Днем єднання в Україні. Про це він повідомив у відеозверненні до українців у понеділок, 14 лютого 2022 року. «Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем єднання. Відповідний указ уже підписано. Цього дня ми вивісимо національні прапори, надягнемо синьо-жовті стрічки та покажемо всьому світу нашу єдність».



День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

 День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Ця дата приурочена до дня виведення радянських військ з Афганістану в 1989 році. День вшанування учасників бойових дій на території інших держав встановлений Указом Президента України в 2004 році та присвячений до завершення виведення військ колишнього СРСР з території Афганістану 15 лютого 1989 року. Всього після Другої Світової війни війська СРСР брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. Але наймасштабнішою та найтрагічнішою стала війна в Афганістані (1979-1989). Вона тривала 10 років, а через афганське пекло пройшли десятки тисяч солдатів: 620 тисяч радянських військовослужбовців, з них 150 тисяч - українці. За офіційними даними, під час війни в Афганістані загинули понад 15 тисяч військових, Україні вона обійшлася у понад 4 тисячі загиблих.

Зараз в Україні більше 150 тисяч ветеранів афганської війни, з них більше 8 тисяч мають поранення, а понад 6 тисяч - інваліди.

Війну в Афганістані часто називають загарбницькою, хоча для солдатів, які пройшли через неї, це було виконання обов’язку перед державою. У 2014 році тисячі воїнів-афганців одними із перших відправилися добровольцями на український Схід. Вони і сьогодні захищають нашу державу від російського агресора, а деякі віддали життя за Україну.